5 trendet e arredimit për 2019

Trendet e arredimit janë gjithnjë në ndryshim të vazhdueshem duke na bërë të jemi sa më të vëmendshëm për të rejat e fundit. Duam të jemi gjithnjë unik dhe modern e kështu zgjedhim me kujdes për arredimin e shtëpisë tonë e të gjithë hapësirave të brendshme.

Këto janë 5 trendet për arredimin e shtëpisë për vitin 2019 sugjeruar nga Nova Home:

  1. Ngjyrat Pastel dhe tonet e xhevahirëve: Bojëqiellja, mentja, roza do të fitojnë popullaritet këtë vit. Këto ngjyra mund t’i quajmë edhe si ngjyrat e “kaushit të akullores” , tepër të këndshme për syrin dhe i japin shtëpisë një pamje mjaft elegante. “Por nëse pasteli nuk është i përshtatshëm për ju, tone të guximshme të xhevahirëve si smeraldi dhe safiri janë një opsion tjetër popullor për këtë vit”.
  2. Skemat monokromatike: Një trend shumë i përhapur këtë vit janë hartat monokromatike me kontrast të lartë, veçanërisht në kuzhinë. “Përzgjedhja e përfundimeve të errëta me kabinete të bardha ose gri do të jetë një pamje shumë moderne për shtëpinë tuaj.
  3. Florale: Arredimi me dizajne me lule frymëzuar nga pasarelat e modës duke i dhënë shumë sharm mureve me lule (që po bëjnë një rikthim në arredimin e shtëpisë) Mund të zgjidhni edhe karriget apo tavolinat me lule, i japin shumë gjallëri shtëpisë tuaj.
  4. Mobiljet multifunksionale: Janë të përshtatshme për shtëpitë e vogla me pak hapësira dhe të japin mundësinë të kesh ambjente të sistemuara. Zgjidhni dizajne me printime të buta me ngjyra si e verdhë limon apo koral (living coral – ngjyra trend e vitit 2019 ).
  5. Stili natyral dhe organik: Arredimi natyral duke ruajtur apo transformuar mobiljet e vjetra qe kemi në shtëpi, duke shtuar shumë vazo lulesh me elementë gjeometrikë dhe aksesorë me të gjithë gamën e ngjyrës kafe.

Recommended Items

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Main Menu