Dizajnet më “In” të 2020

white-ceramic-teacup-on-white-surface

Me çdo vit të ri vijnë trende të reja të dizajnit të brendshëm dhe nuk duhet të marrin në konsideratë, madje edhe të rishqyrtojnë, në mënyrë që të mund të azhornoni shtëpinë tuaj me besim dhe lehtësi. Vitin e kaluar pamë një rritje të kërkesave të klientëve për arin e trëndafilit, pllakave të metrosë dhe ndriçimin e ekspozuar pasi këto ishin disa nga tendencat kryesore të dekorimit të shtëpive të vitit 2019.

Por çdo vit të ri vijnë modele dhe ide të reja së bashku me pëluhra elegante, të freskëta dhe klasike. 2020 solli me vete disa tendenca fantastike të dizajnit të shtëpisë për të patur parasysh. Lexoni më shumë dhe shikoni për këto tendencat e arredimit.

Elementet Artizanal 


Si pjesë të personalizuara, shumë arkitektë kanë vërejtur një ndryshim në rëndësinë që i është dhënë ndriçimit.

Pjesjet artizanale japin shtëpisë tuaj autenticitet, dhe  ndihmojnë në krijimin e nje atmosfere te ngrohte dhe ftuese ne shtepine tuaj.

Elementet Natyrore
Pavarsisht tendencave Tech te 2019, tashme kemi nje qasje ndaj elemeneteve me ngjyra sa me afer natyres. Druri, guri natyral dhe graniti, jane nder elementet mbizoterues te ketij viti. Keta elemenete japin nje ndjesi organike te ambjenteve tuaja te brendshme.


Elementet Velvet 
Besoni apo jo, kadifeja është parë gjithmonë si demode, dhe tani shihet si një element luksoz. Kjo pëlhurë shumëdimensionale tashmë ka filluar të marrë shumë vëmendje, duke çuar arkitetktet të shkojnë drejt dekorit prej kadifeje pasi do të jetë një nga tendencat më të kërkuara të dizajnit të brendshëm të vitit 2020.


 Elementet floral

Kjo prirje klasike e dekorimit ka qenë e rrallë që nga fillimi i kohës, por për vitin e ardhshëm, floralet janë freskuar dhe modernizuar plotësisht. Dhe edhe ju së shpejti do të shihni mjaft modele lulesh.

Dekoruesit presin të gjejnë përmasa të ekzagjeruara, peshore të gjallëruara dhe ngjyra të kundërta për ta bërë këtë model të përjetshëm të dekor të ndihet i rifreskuar.

Elemente bardh e zi

Një trend me të vërtetë i përjetshëm i projektimit, orenditë e zeza dhe të bardha duhet të jenë në listën tuaj të tendencave për të përfshirë në dekorimin e shtëpisë tuaj për vitin 2020 dhe më gjerë.

Kontrasti vizual i bardh e zi do të sigurojë një ekuilibër dhe guxim në ndjenjën e shtëpisë tuaj ndërsa huazoni asaj një grusht grafik që është i përjetshëm për tu ngritur. Keni nevojë për një frymëzim? Lexoni këshillat tona për të dekoruar me të zezë dhe të bardhë.

Ngjyrat Pastel

Tashmë kemi parë që kjo hije rozë të bëjë rrugën e saj në dekor dhe modë të shtëpisë, por për vitin 2020 përgatituni ta përfshini këtë ngjyrim në mënyra të reja krijuese dhe unike, si një mënyrë e thjeshtë për të azhurnuar çdo hapësirë me thekse dekorative, trillime dhe mbulesa murale.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Main Menu